Základné informácie

Skupina Markíza patrí do portfólia spoločnosti Central European Media Enterprises (CME), pod ktorú spadajú aj ďalšie úspešné televízie. CME je lídrom v mediálnej a zábavnej sfére v rámci regiónu strednej a východnej Európy. Prevádzkuje popredné mediálne spoločnosti v šiestich krajinách: Slovensko, Česká republika, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko a Slovinsko. Dovedna ide o 42 televíznych staníc pre celkovú populáciu približne 49 miliónov ľudí.

UŽ VIAC NEŽ ŠTVRŤSTOROČIE LÍDROM NA TELEVÍZNOM TRHU

Skupina Markíza v súčasnosti pozostáva z piatich televíznych staníc Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI a Markíza International, pričom obchodne zastupuje aj českú televíziu Nova International a prémiové športové stanice Nova Sport 3 SK a Nova Sport 4 SK.

Medzi najsilnejších hráčov patrí aj v online prostredí, kde prevádzkuje televízny portál Markiza.sk, spravodajský portál TVnoviny.sk a SVOD službu Voyo.

TV MARKÍZA

TV Markíza postavila svoju programovú stratégiu na najlepšej rodinnej zábave tak, aby odrážala kultúru Slovenska. Jej vysielanie odštartovalo 31. augusta 1996, zasahuje viac ako 92 % slovenských domácností a je jasným lídrom na slovenskom televíznom trhu.

TV Markíza je vlajkovou loďou televízneho portfólia skupiny Markíza, ktorá zahŕňa všetky televízne žánre. Jej programová štruktúra je zložená z prémiových produktov, akými sú napríklad lokálne vyrábané seriály, zábavné formáty a reality šou, ktoré sú mimoriadne obľúbené. Okrem kvalitného spravodajstva, aktuálnej publicistiky a lokálnych programov si TV Markíza zabezpečila exkluzívne vysielacie práva na množstvo populárnych amerických a európskych filmov a seriálov z produkcie veľkých medzinárodných štúdií vrátane Warner Bros., Sony Pictures, NBCUniversal a ViacomCBS.

DOMA

Televízia Doma odštartovala 31. augusta 2009 a zameriava sa predovšetkým na ženské publikum s najlepším obsahom pre túto cieľovú skupinu. Ponúka špičkové zahraničné seriály, telenovely, relácie a filmy z celého sveta.

DAJTO

Televízia Dajto bola spustená 20. augusta 2012. Atraktívne filmy, ktoré sú určené mladému a aktívnemu publiku, tvoria jadro hlavného vysielacieho času. Dajto však ponúka aj akčné a komediálne seriály, slovenské skečové komediálne šou a prémiový športový obsah, ako je hokej, futbal, tenis a box.

MARKÍZA KRIMI

Markíza KRIMI je najnovším prírastkom do televíznej rodiny skupiny Markíza. Stanica spustená 6. júna 2022 sa zameriava na detektívne a kriminálne programy, najmä prostredníctvom špičkových zahraničných seriálov. Okrem známych titulov prináša Markíza KRIMI aj exkluzívne novinky a ďalšie prémiové seriály obľúbené po celom svete. Markíza KRIMI je zameraná najmä na mladšiu a aktívnu ženskú populáciu, ženy v domácnosti a divákov so sociodemografickým statusom A až C.

NOVA INTERNATIONAL

Nova International je prémiová stanica Skupiny Nova vysielaná na Slovensku. Ide o medzinárodnú verziu nejsledovanejšej českej stanice TV Nova. Slovenským divákom ponúka obdobnú programovú štruktúru ako televízia Nova v Českej republike, so všetkými programami vlastnej produkcie, pri ktorých spoločnosť disponuje právami pre šírenie v zahraničí. Nova International nahradzuje aktuálne volne šírené stanice Skupiny Nova na Slovensku a spoločne s prémiovými stanicami Nova Sport 1 a Nova Sport 2 tvoria portfólio stanic pre slovenský trh.